يکشنبه, 26 ارديبهشت 1400
  • ساعت : ۹:۴۷:۲۳
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ 
  • کد خبر : ۲۲۰۹
جشنواره مردمی عید تا عید در خانه می مانیم
شرایط شرکت در جشنواره عید تا عید در خانه می مانیم

مقدمه

روزگار پیش‌رو تجربه جدید و تلخی است که این روزها همه‌ی ساکنین زمین را درگیر خود کرده است. یکی از مهمترین راه‌های برون رفت از این شرایط در خانه ماندن و رعایت فاصله‌ی اجتماعیست. کاری که اگرچه به ظاهر ساده و عملی می‌نماید، اما در عمل بسیار سخت و تا حدودی غیرقابل اجراست. انتخاب خودقرنطینگی برای شهروندان از جهات مختلف سخت و آزاردهنده است. اما شهرداری انار با احترام به این تصمیم مردم و جهت تامین نیازهای روحی و روانی همشهریان محترم، با تمام توان خود در کنار مردمش ایستاده تا بتواند کمی از بار این دشواری را کم کند. به همین جهت و برای ایجاد نشاط و شادی همگانی و مهمتر از همه انجام کاری جهت حفظ امید به آینده در کانون خانواده‌ها اقدام به راه‌اندازی جشنواره‌ی‌ فرهنگی، هنری «عید تا عید در خانه می‌مانیم» نموده است تا با کمک گرفتن از فضای مجازی و عدم حضور مردم در اجتماع بتواند هم باعث نشاط و سرگرمی خانواده‌ها شود و هم بذر امید را در دل‌هایشان بکارد. جشنواره «عید تا عید در خانه می‌مانیم» از روز عید فطر به شکل مسابقات و سرگرمی‌های خانگی آغاز می‌شود و در روز عید غدیر با اعلام برندگان و اهدای جوایز در مراسم جشنی که برای شهروندان شهر انار با رعایت کامل ضوابط بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار خواهد شد، به پایان می‌رسد. آنچه مسلم است این جشنواره کاملا مردمی است؛ لذا مشارکت، استقبال و همدلی شهروندان محترم شهر انار در برگزاری جشنواره از جمله ارکان مهم و ضروری آن است؛در این جشنواره‌ی مجازی داوران از شهروندان انار هستند و انتخاب آثار برگزیده در تمامی بخش‌های جشنواره توسط مردم و از طریق رای دادن در پیچ اینستاگرام شهرداری انار انجام می‌شود. شهرداری انار از همه‌ی شهروندان گرامی دعوت می‌کند با ماندن در خانه و مشارکت در این جشنواره، حافظ سلامت خود و خانواده‌هایشان باشند.

روابط عمومی شهرداری انار

 

الف- بخش‌های جشنواره این جشنواره در قالب شش رقابت فرهنگی، هنری و اجتماعی برگزار می‌شود و شرکت شهروندان در همه‌ی موارد براساس شرایط و ضوابط هر رقابت بلامانع است. ۱- نوای قرنطینه رقابت موسیقی که شامل سه بخش رقابتی است و شرکت‌کنندگان می‌توانند بطور همزمان در هر سه بخش مشارکت کنند.

بخش اول: شرکت‌کنندگان باید یک آهنگ یا شعر بومی _محلی شهر انار یا استان کرمان را با ساز و آلات موسیقی اجرا و ویدیوی این اجرا را به جشنواره ارسال نمایند. بخش دوم: شرکت‌کنندگان باید بدون استفاده از آلات موسیقی و با بهره بردن از وسایل غیرموسیقایی(مانند استفاده از قابلمه، شیشه و... برای تولید موسیقی) یک آهنگ یا شعر بومی ـ محلی شهر انار یا استان کرمان را اجرا و ویدیوی این اجرا را به جشنواره ارسال نمایند. بخش سوم: شرکت‌کنندگان باید آهنگ ملی میهنی «ای ایران ای مرز پرگهر» که توسط زنده یاد استاد گل گلاب سروده و زنده یاد استاد بنان اجرا شده را بازخوانی کنند؛ از اجرای خود ویدیو بگیرند و به جشنواره ارسال کنند. در نهایت آثار ارسالی تدوین شده و به صورت یک اجرای گروهی برای انتشار تهیه می‌شود. لازم به ذکر است کلیپ این اجرا در سایت و صفحه اینستاگرام شهرداری انار جهت بازخوانی موجود می‌باشد.

**شرایط اختصاصی شرکت در رقابت نوای قرنطینه:

- زمان ویدیوهای ارسالی در هر سه بخش باید حداقل ۱دقیقه و حداکثر ۳دقیقه باشد.

- شرکت در این رقابت محدودیت سنی ندارد.

- شرکت دختران و بانوان گرامی در این رقابت به شرط رعایت شئونات اسلامی و پرهیز از تک‌خوانی برای سنین بالای 9سال مجاز می‌باشد.

- متقاضیان می‌توانند در هر سه بخش شرکت کنند.

- آثاری که تا قبل از تاریخ جشنواره تولید یا در جایی نشر داده شده‌اند در جشنواره شرکت داده نمی‌شوند.

- نحوه‌ی ارسال آثار در قسمت شرایط و ضوابط عمومی جشنواره آورده شده است.

 

۲- از نگاه من این رقابت در دو بخش عکاسی موبایلی و عکاسی حرفه‌ای برگزار می‌‌شود و هدف از آن به چالش کشیدن شرکت‌کننده برای خلق اثر در محیط و محدوده‌ی خانه است.

**شرایط اختصاصی شرکت در رقابت از نگاه من:

- موضوعات شامل «خانه، محیط امن من» و «یک روز با خانواده در قرنطینه» است.

- در فایل ارسالی حاوی مشخصات شرکت‌کننده حتما قید گردد که عکس‌ها با موبایل یا دوربین حرفه‌ای گرفته شده است.

- متقاضیان می‌توانند در هر سه بخش شرکت کنند. - عکس‌های ارسالی با فرمت jpg و حجم حداقل 500 و حداکثر 8۰۰کیلوبایت باشند.

- عکس‌های ارسالی باید حتما در محیط خانه شامل محیط داخلی خانه، حیاط، بالکن و هر محدوده‌ای که جزو خانه تعریف می‌شود گرفته شوند. عکس‌های ارسالی از محیط شهری، طبیعت یا هر مکانی غیر از خانه در رقابت شرکت داده نمی‌شوند.

- ویرایش عکس در حد اصلاح نور و رنگ و کراپ تا آنجایی مجاز است که به اصالت عکس خدشه‌ای وارد نکند. عکس‌های فتومونتاژ، کولاژ، پانوراما، و HDR در جشنواره شرکت داده نمی‌شوند.

- عکس‌هایی که در تاریخ قبل از جشنواره تولید یا در جایی نشر داده شده‌اند در جشنواره شرکت داده نمی‌شوند.

- شرکت در این رقابت محدودیت سنی ندارد. - عکس‌های ارسالی با عرف و شرع جمهوری اسلامی منافات نداشته باشند.

- نحوه‌ی ارسال آثار در قسمت شرایط و ضوابط عمومی جشنواره آورده شده است.

 

۳- نقاش کوچک شهر شهرداری انار محله به محله و خانه به خانه بین خانواده‌های شهر انار با رعایت ضوابط بهداشتی کاشی‌هایی جهت نقاشی بین کودکان متقاضی توزیع می‌کند، هر کودک دریافت کننده کاشی ملزم می‌شود با موضوع تعیین شده بر روی کاشی‌ها نقاشی بکشد. سپس این کاشی‌ها جمع‌آوری می‌شوند، لعاب می‌خوردند و یک دیوار از شهر با آن‌ها نماسازی می‌شود. عکس دیوار و نقاشی‌ها در صفحه اینستاگرام شهرداری جهت رای‌گیری مردمی بارگذاری می‌شود.

**شرایط اختصاصی شرکت در رقابت نقاش کوچک شهر:

- موضوع این رقابت «دوستی با حیوانات و طبیعت» است.

- شرکت در این رقابت ویژه کودکان رده سنی ۶ تا۱۲ سال است.

- کاشی‌های نقاشی شده طبق گاه‌شمار جشنواره برای نصب و رای‌گیری مردمی جمع‌آوری می‌شوند.

 

۴- یک داستان- یک نمایش شرکت‌کنندگان در این رقابت با مراجعه به صفحه اینستاگرام یا سایت رسمی شهرداری انار می‌توانند ویدیوی ساخت عروسک بندانگشتی را مشاهده کرده و براساس آن یک یا چند شخصیت عروسکی بسازند و با عروسک‌های ساخته شده یک داستان کوتاه ۱تا۳دقیقه‌ای را مطابق با موضوع داده شده در این رقابت به صورت نمایش عروسکی اجرا و ویدیوی آن‌را به جشنوار ارسال نمایند.

**شرایط اختصاصی شرکت در رقابت یک داستان- یک نمایش:

- موضوع این رقابت «آزاد و حول محور اجتماع، خانواده، شهر و شهروند» است.

- آثار ارسالی باید روایت‌گر یک داستان باشند. - زمان ویدیوهای ارسالی باید حداقل ۱دقیقه و حداکثر ۳دقیقه باشد.

- شرکت در این رقابت محدودیت سنی ندارد.

- عروسک‌های استفاده شده در نمایش عروسکی حتما باید دست‌ساز و توسط شرکت‌کننده به صورت انفرادی یا گروهی ساخته‌ شوند.

- شرکت‌کنندگان ملزم هستند با خرده پارچه، نخ، مواد بازیافتی و وسایل بسیار ابتدایی که در هر خانه‌ای موجود است عروسک بندانگشتی بسازند.

- آثاری که تا قبل از تاریخ جشنواره تولید یا در جایی نشر داده شده‌اند در جشنواره شرکت داده نمی‌شوند.

- نحوه‌ی ارسال آثار در قسمت شرایط و ضوابط عمومی جشنواره آورده شده است.

 

۵- پروازِ بادبادک‌های زندگی شهرداری انار محله به محله و خانه به خانه بین خانواده‌های شهر انار با رعایت ضوابط بهداشتی بسته‌های ساخت بادباک توزیع می‌کند، هر خانواده‌ی دریافت کننده بسته ملزم می‌شود با وسایل دریافتی بادباکی بسازد و روی آن شعار، جمله یا هر پیام امیدبخشی برای کادر درمان و بهداشت یا مبتلایان به بیماری کرونا بنویسد و در روز جشن اختتامیه با دردست داشتن بادبادک ساخته شده و با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و موارد بهداشتی جهت شرکت در رقابت «پرواز بادبادک‌های زندگی» شرکت ‌کند. به سه نفر برتر در این رقابت براساس آرای مردمی هدایای نفیسی اهدا می‌شود. لازم به ذکر است شرکت‌کنندگان در این رقابت با مراجعه به صفحه اینستاگرام یا سایت رسمی شهرداری انار می‌توانند ویدیوی ساخت بادباک را مشاهده کرده و براساس آن بادبادک بسازند.

**شرایط اختصاصی شرکت در رقابت پرواز بادبادک‌های زندگی:

- شرکت در این رقابت محدودیت سنی ندارد.

- معیارهای سنجش و داوری براساس خلاقیت، زیبایی و بیشترین ارتفاع پرواز بادبادک می‌باشد.

 

۶- گل من، گلدان تو شهرداری انار محله به محله و خانه به خانه بین خانواده‌های شهر انار با رعایت ضوابط بهداشتی گلدان توزیع می‌کند، هر خانواده‌ی دریافت کننده گلدان ملزم می‌شود بذر یا نهال گلی را در گلدان بکارد و از آن مراقبت نماید تا در روز اختتامیه در نمایشگاهی به معرض دید عموم گذاشته شود و طی رای‌گیری مردمی سه گل و گلدان برتر انتخاب و هدایای نفیسی اهدا ‌شود. لازم به ذکر است که گل و گلدان بعد از برگزاری نمایشگاه و اتمام رای‌گیری به شرکت‌کننده بازپس داده می‌شود و مالکیت آن متعلق به شرکت‌کننده می‌باشد.

**شرایط اختصاصی شرکت در رقابت گل من، گلدان تو:

- محدودیتی در نوع گل انتخابی نیست.

- معیارهای سنجش و داوری گل شامل زیبایی، طراوت، رشد و تازگی گل می‌باشد.

- استفاده از هرگونه تزیینات یا خلاقیتی برای گلدان یا گل بلامانع است.

- شرکت در این رقابت محدودیت سنی ندارد.

 

ب - شرایط و ضوابط عمومی شرکت‌ در جشنواره:

۱- شرکت در این جشنواره براساس ضوابط و شرایط تعیین شده‌ی آن رقابت برای عموم آزاد و رایگان است.

2- شرکت در این جشنواره فقط برای شهروندان شهر انار مجاز است و آثار ارسالی توسط شرکت‌کنندگان سایر شهرها از حضور در رقابت خارج می‌شود.

3- آثار ارسالی باید با مشخصات کامل شناسنامه‌ای و شماره تماس شرکت‌کننده یا شرکت‌کنندگان ارسال شود. آثاری که فاقد این مشخصات باشند در جشنواره شرکت داده نمی‌شوند.

۴- شرکت در هر رقابت می‌تواند به صورت انفرادی، گروهی یا خانوادگی باشد.

5- هر شرکت‌کننده مجاز است همزمان در چند رقابت شرکت کند.

6- هر شرکت‌کننده مجاز به ارسال یک اثر در هر رقابت می‌باشد.

7- آثار و ارسالی باید با ضوابط و قوانین جمهوری اسلامی مطابقت داشته باشد.

8- آثار ارسالی باید حداگثر تا پایان زمان تعیین شده در گاه‌شمار جشنواره به شماره واتس آپ یا اینستاگرام شهرداری انار به شماره 09137259415 جشنواره ارسال شوند.

9- آثاری که بعد از پایان زمان مشخص شده ارسال شوند مورد پذیرش قرار نمی‌گیرند.

۱۰- آثار ارسال شده در رقابت‌های نوای قرنطینه، عکاسی و یک داستان - یک نمایش بعد از بازبینی اولیه در صورت رعایت شرایط عمومی و اختصاصی جشنواره جهت بازدید و رای‌گیری در صفحه اینستاگرام شهرداری انار بارگذاری می‌شوند.

11- افراد رای‌دهنده هیچ‌گونه محدویت سنی، قومی، منطقه‌ای و جغرافیایی ندارند و با هر زبان، ملیت و شهر و کشوری از سراسر دنیا می‌توانند با مراجعه به صفحه رسمی اینستاگرام شهرداری انار در زمان مشخص شده در گاه‌شمار جشنواره به آثار انتخابی خود رای دهند.

12- نفرات برگزیده رقابت‌های نوای قرنطینه، از نگاه من، یک داستان- یک نمایش و نقاش کوچک شهر بر اساس آرای مردمی و از طریق فضای مجازی انتخاب می‌شوند. در سایر رقابت‌ها رای‌گیری در جشن اختتامیه انجام می‌شود.

13- ویدیوهای ارسالی باید با فرمت قابل پخش در صفحه اینستاگرام و سایت رسمی شهرداری انار تولید شوند.

14- در هر رقابت و هر بخش به سه برنده براساس آرای مردمی از طرف شهرداری انار جوایز نفیسی اهدا می‌شود.

15- جشن اختتامیه روز شنبه ۱۸مردادماه ۱۳۹۹ مصادف با روز عید غدیر خم با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و ضوابط بهداشتی درنظر گرفته شده است. تاریخ برگزاری جشن به صورت پیش فرض و براساس شرایط کنونی گسترش ویروس کرونا تعیین شده که ممکن است به دلیل تغییر شرایط، در زمان برگزاری جشن تغییراتی لحاظ شود لذا تاریخ دقیق برگزاری مراسم اختتامیه در صورت تغییر مجدد اطلاع رسانی می‌شود.

16- مالکیت معنوی آثار ارسالی به جشنواره متعلق به شهرداری انار می‌باشد.

17- آثار ارسالی فیلم و عکس که دارای واترمارک یا هرگونه لوگویی باشند مورد پذیرش قرار نمی‌گیرند.

18- آدرس سایت و صفحه اینستاگرام شهرداری www.shahrdari-anar.ir https://www.instagram.com/shahrdari.anar ج- گاه‌شمار جشنواره - توزیع بسته‌های‌ رقابت‌ها 12 و13خردادماه 99 - مهلت ارسال آثار رقابت‌های نوای قرنطینه، از نگاه من، یک داستان- یک نمایش از 8خردادماه تا ساعت12 شب 25خردادماه 99 - زمان جمع‌آوری کاشی‌های رقابت نقاش کوچک شهر 22خردادماه 99 - مهلت رای‌گیری مردمی در رقابت‌های نوای قرنطینه، از نگاه من، یک داستان- یک نمایش و نقاش کوچک شهر از 1تیرماه تا ساعت 12شب 10مردادماه 99 - اعلام نتایج همه‌ی رقابت‌ها و جشن اختتامیه 18مردادماه 99

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    5.7.9.0
    V5.7.9.0