يکشنبه, 26 ارديبهشت 1400
  • ساعت : ۱۲:۲۶:۳۷
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ 
  • کد خبر : ۲۲۲۲
    /  3
درمانگاه سعدی شهر انار توسط شهرداری تملك و مرمت می شود
مدیر مالی و اداری دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، اعضای شورای اسلامی شهر انار و معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان انار از درمانگاه سعدی ، بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر ، اسماعیلی رییس شورای اسلامی شهر اناردر حاشیه این بازدید گفت: شهرداری انار درحال مذاکره و جمع آوری مستندات تاریخی برای تملک درمانگاه تاریخی شهر انار است.

رییس شورای اسلامی شهر عنوان کرد: در سال‌های اخیر موضوع تخریب آثار تاریخی شهر  به موضوع مهمی تبدیل شده و دوستداران میراث فرهنگی خواستار تملک و بازسازی این آثارشده اند که تاکنون اقدام قابل قبولی در این رابطه صورت نگرفته است.

رئیس شورای اسلامی شهر انار با بیان اینکه با توجه به مذاکرات صورت گرفته با دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در خصوص تملک این اثر تاریخی توسط شهرداری، گفت: در این بازدید مقرر شد پس از انجام امور اداری  جهت حفظ آثار وابنیه این اثر مهم و  نیز استفاده بعنوان مرکز تفریحی گردشگری برای توریست ها و شهروندان ، ملک و ساختمان درمانگاه توسط شهرداری تملک و جهت مرمت در دستور کار شهرداری قرار گیرد.

شایان ذکر است این اثر تاریخی متعلق به شبکه بهداشت ودرمان مربوط به دوره پهلوی است که در تاریخ ۲۴ اسفند ۱۳۸۳ با شمارهٔ ثبت ۱۱۶۱۰ به‌ عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است ، اما در سایه بی‌توجهی سالهای گذشته امروز تنها مخروبه‌ای از آن باقی مانده‌است .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.9.0
    V5.7.9.0